دوشنبه, 27 آذر 1396 00:04

راهنمای محصولات

 
 
علت کوچک شدن سفارش پس از برش

از آنجا که کارها در کلیه فرم‌های عمومی چسبیده به یکدیگر چاپ می‌شوند، برای آنکه در لبه‌های کارت شما از رنگ‌های کارت کناری نباشد، برشکار می‌بایست کمی از درون رنگ کارت‌ها را برش بزند که این امر باعث می‌شود کارت شما از اندازه‌ای که سفارش داده‌اید (نزدیک‌به 3 میلی‌متر) کوچکتر شوند (تصویر شماره 1)

 

یادآوری: به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید سایز چاپ سفارش شما دقیق باشد می‌بایست کار خود را دست‌کم 2 میلی‌متر بزرگتر از اندازه اصلی خود که می‌خواهید، سفارش دهید. (تصویر شماره 2)

راهنمای چیدمان فایل‌های دو رو

کلیه فایل‌های این مجتمع به‌صورت کتابی دورو می‌شوند، یعنی در شرایطی که فایل پشت و روی سفارش را مانند تصویر شماره 1 کنار هم قرار دهید. دور پشت دور، نزدیک پشت نزدیک چاپ می‌شود.( تصویر شماره 1

 

 

 

 

یعنی برای اینکه پشت کارت خود را بخوانید باید آن را به سمت چپ یا راست بچرخانید.

 

حالت معمولی طراحی محصولات دورو

 

 

 

 

حالت ویژه‌ی طراحی محصولات دورو

توجه داشته باشید ممکن است حالتی که شما برای چاپ ارسال کرده‌اید بر‌پایه تصویر شماره 3 درست باشد؛ یعنی بر اساس مقوله‌ی دور پشت دور، نزدیک پشت نزدیک، اما طبق اصول فرم‌بندی کتابی نباشد. در این حالت فایل شما هنگام فرم‌بندی 180 درجه چرخانده می شود و نتیجه ای که مورد نظر شما بوده حاصل نخواهد شد.

 

 

در این حالت شما باید قبل از سفارش با کارشناسان چاپ مجتمع مشورت کنید.

 

حالت سکه ای

این شیوه مورد استفاده مجتمع چاپ تندیس برتر نمی باشد بنابراین درباره این شیوه توضیح نمی دهیم اما اصطلاح سکه ای در محصولات عمومی کاربرد دارد و جزء همان حالت های خاص است که در بالا توضیح داده ایم. این حالت معمولا در سفارشات مارک لباس، کارتهای سکه و سفارشاتی که در حالت خاصی خط تا میخورند مورد استفاده است، به این ترتیب برای آنکه پشت کارت را بخوانید باید آن را به سمت بالا یا پایین بچرخانید. ( تصویر شماره 5 )

 

 

راهنمای CMYK ،RGB

 

مدل رنگی RGB

 

در این مود رنگی از ترکیب سه رنگ BLUE ,RED ,GREEN میلیون ها رنگ تولید می شود. ترکیبات این مود بر اساس نور می باشد که همانطور مشخص است کاربردی در چاپ افست که از ترکیب رنگ ها استفاده میشود ندارد.( تصویر شماره 1)

 

استفاده از مود RGB در چاپ افست هیچ توجیه یا تضمین چاپی ندارد.لذا هنگام طراحی به این امر توجه کنید.

 

 

 

مدل رنگی CMYK

 

این مود رنگی که مورد استفاده در افست می باشد. از حاصل 4 رنگ اصلی چاپ یعنی cyan, magneta, yellow, black میلیون ها رنگ تولید می شود.

 

 

 

 

تفاوت نور و رنگ :

همانطور که در تصویر 1 و 2 می بینید از ترکیب مود CMYK به صورت تمپلات رنگ مشکی به دست می آید و از ترکیب نورهای RGB به صورت تمپلات رنگ سفید به دست می آید از این مسئله می توان فهمید که قاعده مود CMYK و RGB از بنیان با یکدیگر تفاوت دارند.

تذکر:عکس ها به صورت اورجینال RGB است. برای تبدیل عکس های RGB به CMYK از فتوشاپ استفاده کنید سپس در صورت لزوم در نرم افزار برداری طرح خود را تکمیل کنید.این تبدیل در فتوشاپ با خطای کمتری مواجه خواهد شد.

نکته: به یاد داشته باشید اساسا سیستم نمایش مانیتور بر مبنای RGB است و توان نمایش دقیق CMYK را ندارد.

 

 

زمینه مشکی 4 رنگ 

اگر می خواهید زمینه مشکی پر رنگ ( اصطلاحا مشکی پر کلاغی ) داشته باشید از مشکی 4 رنگ استفاده کنید.

تغییر رنگ در محصولات عمومی

 

از آنجایی که سفارشات در محصولات عمومی از جهت رنگ قابل تفکیک نیستند هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد. رنگ ها بر اساس رنگ قابل فرم چاپی تنظیم می شود از این رو کارهایی که در این محصولات چاپ می شوند. 15% به مانیتور استاندارد مواجه خواهد شد.(تصویر شماره 2)

 
 
 
 
 

درباره تندیس برتر

مجتمع چاپ تندیس برتر در سال 1384 با هدف فعالیت و خدمت رسانی در زمینه طراحی گرافیک و چاپ تاسیس گردید.

در این مجموعه انواع کارهای چاپی و دریافت سفارشات بصورت اتوماسیون و آنلاین بوده و مشتری میتواند از لحظه ثبت سفارشات تا دریافت کار ، فرایند تولید را پیگیری نماید.

تماس با ما

  •  نشانی:

    سفارشات کار میدان بهارستان ابتدای خیابان ملت برج بهارستان طبقه همکف واحد 115

  •  شماره تماس (خط ویژه):

    021-33901003

نماد اعتماد الکترونیک

Top

ورودی نامعتبر است
شماره همراه گیرنده نامعتبر می باشد
ورودی نامعتبر است